Переглядів: 2085

 
 
 
    

ЦПА

Крим в умовах суспільно-політичних трансформацій (1940–2015). Збірник документів та матеріалів.

Крим в умовах суспільно-політичних трансформацій (1940–2015). Збірник документів та матеріалів. Ціна 245 грн.


 

 

До збірника увійшли документи та матеріали, що відображають депортаційну політику радянської влади на Кримському півострові в роки Другої світової війни та у післявоєнний період, розкривають економічні, культурні аспекти входження Криму до складу УРСР, віддзеркалюють боротьбу кримських татар в 1950–1980-ті роки за повернення на історичну батьківщину, висвітлюють проблему репатріації, адаптації й інтеграції кримських татар в український соціокультурний та політичний простір.
Книжка буде цікава історикам, етнологам, політологам, вчителям, а також усім, хто цікавиться вітчизняною історією.


До збірника увійшли документи з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Галузевого державного архіву Міністерства внутрішніх справ України, Державного архіву в Автономній Республіці Крим.

 

Видання містить 309 документів, 230 з яких публікуються вперше. 


Обсяг 1092 стор. Обкладинка тверда. Вартість 220 грн.

 

Зміст:

Передмова


Частина І

Депортації народів Криму у період Другої світової війни: етнічний та статистичний зріз «У зв'язку з неможливістю перевірити діяльність на окупованій території... виселені всі болгари, греки та вірмени».

Документи.

Коментарі 

Перелік документів 

Частина II

Входження Криму до складу УРСР: економічні та культурні аспекти «... Уряд України подбає про дальший розвиток і процвітання народного господарства Криму» 

Документи

Коментарі 

Перелік документів

Частина ІІІ

Кримськотатарський національний рух за повернення на історичну батьківщину (1950-ті - 1980-ті роки) «Не мають права повертатися в місця, звідки були виселені...».

Документи

Коментарі 

Перелік документів 

Частина IV

Проблеми адаптації та інтеграції репатріантів в українське суспільство «...сприяти створенню соціально-економічних умов для відродження національних традицій депортованих народів» 

Документи

Коментарі 

Перелік документів 

Іменний покажчик

Географічний покажчик 

Список скорочень

Перелік використаних архівних фондів та публікацій документів