2019-05-16             


23 травня в рамках Міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал" відбудуться інтелектуальні читання «Світ розглянений по частинах. Про людину та світ в універсальному баченні"


 

 

Передпрезентація видання "Мудрість передвічна. Афоризми давніх українських мислителів XI – поч. XIX ст." зібраних, перекладених та упорядкованих Валерієм Шевчуком.

В контексті сучасного європейського цивілізаційного вибору української держави, у вирі її суспільної думки актуальною є потреба навернення до мислительного спадку наших
предків, до історії української афористики, як до концентрації мудрості цілих поколінь. Адже здатність афористичного мислення вирізняє високорозвинену людину.
По-особливому звернути увагу на стародавні афоризми, коли наші предки вже творили на рівні європейському. Найдавніша їх межа падає на XI ст., коли цей глибокої змістовні мислительний жанр на давніх українських землях утвердився і до початку століття XIX-го, коли завершилася багата література українського Бароко.
Мова піде про розвиток тогочасної української філософської та суспільної думки в загальноєвропейській системі та її вплив на формування українського інтелектуалізму з елементами мислительної тотожності та самобутності.
Під час заходу відбудеться передпрезентація найповнішої нової збірки афоризмів давніх українських мислителів XI – поч. XIX ст. «Мудрість передвічна», зібраних, перекладених та упорядкованих Валерієм Шевчуком.
Підготовка та видання книжки здійснюватимуться за підтримки Український культурний фонд

Учасники:
Валерій Шевчук — письменник, історик, лауреат премії ім. Т. Шевченка;

Вадим Скуратіський — український мистецтвознавець, літературознавець, публіцист;

Раїса Мовчан — доктор філологічних наук, Інститут літератури ім. Т. Шевченка;

Тарас Компаніченко — дослідник стародавніх текстів, лірник

Чекаємо на вас 23 травня о 12.00 у Музейному комплексі "Мистецький Арсенал" (вул. Лаврська, 12, Зал "Папір").