2021-03-01             


Оголошуємо передзамовлення на серію книг "Джерела", упорядкованих Тетяною Таїровою-Яковлєвою


В історії нашої держави досі існують незаповнені лакуни - чи в силу історичних причин, чи певні теми часом опинялися поза увагою дослідників або ж політично табуювалися. Велика частина безцінних джерельних матеріалів також опинилася поза доступністю. Зокрема, документи періоду козацької доби, Гетьманщини, дотичні до постаті Івана Мазепи, які зберігаються в російських архівах (в основному в Москві й Санкт-Петербурзі). Значний їх масив ще й досі не введено в науковий обіг, а про існування інших досі не було відомостей.
Кілька років тому за ініціативи директорки Центру з вивчення історії України Санкт-Петербурзького державного університету Тетяни Таїрової-Яковлевої, знаної об'єктивної дослідниці історії України зазначених періодів, розпочалася робота з дослідження та опису фондів Російського державного архіву давніх актів.
Переважна більшість описів документів стосується справ дипломатичного і адміністративного характеру кореспонденції московського царя та чиновників зовнішньополітичних відомств із українськими гетьманами, козацькою старшиною, духовними ієрархами та січовими очільниками тощо. І вони є невичерпним джерелом фактів та інтерпретації, та, зрештою, важливою складовою історичної пам’яті нашого народу. В Росії малим накладом описи були видані, але на сьогодні вони стали бібліографічною рідкістю.
Наш задум українського видання описів документів вже давно витає в повітрі, а зараз навертаємося до активної роботи над цим проєктом. Від початку він давався не просто, і, можливо й на краще, що відбулася затримка. Адже нині передбачається представити дослідницькій, професійній спільноті значно ширший обсяг доопрацьованих матеріалів, з новими коментарями тощо.
І тепер вже мова іде про Серію «ДЖЕРЕЛА» (із 3-х книг), вихід якої планується на червень цього року.
На жаль, непросто дається формування бюджету видання. Тому зацікавлених запрошуємо долучитися через участь в АКЦІЇ ПЕРЕДЗАМОВЛЕННЯ книжок.
Отже, СЕРІЯ «ДЖЕРЕЛА» (із 3-х книг). Укладач Тетяна Таїрова-Яковлєва:
1. Малоросійський приказ. Описи фонду № 229 Російського державного архіву давніх актів.
Обсяг 496 стор.
Вартість за передзамовленням – 500,00 грн.
Роздрібна ціна – 600,00 грн.
2. Малоросійські справи. Описи фонду № 124 Російського державного архіву давніх актів.
Обсяг 652 стор.
Вартість за передзамовленням – 600,00 грн.
Роздрібна ціна – 700,00 грн.
3. Батуринський архів та інші документи з історії Українського гетьманства 1690–1709 рр.
Обсяг 320 стор.
Вартість за передзамовленням – 400,00 грн.
Роздрібна ціна – 500,00 грн.
Вартість повного комплекту за передзамовленням – 1500,00 грн.
Роздрібна ціна повного комплекту – 1800,00 грн.
Акція передзамовлення триватиме по 20 квітня 2021 р. включно.
Для замовлення книжок та отримання Рахунку на оплату просимо писати на наш e-mail: clio.book@gmail.com. Просимо вказувати ПІБ, контактний мобільний телефон, місто та номер відділення Нової пошти для відправки.
Дорогі друзі, запрошуємо зголошуватись, чекаємо на ваші замовлення!